Plenković iz Toronta čestitao Vatrenima: Tri važna boda za nastavak natjecanja
Premijer Andrej Plenković, koji je utakmicu Hrvatske i Paname pratio uživo u Torontu, uputio je čestitke reprezentaciji nakon pobjede 1:0 te poželio Vatrenima uspješan nastavak nastupa na Svjetskom prvenstvu.

Predsjednik Vlade RH Andrej Plenković čestitao je hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji na pobjedi protiv Paname rezultatom 1:0, ostvarenom u srijedu na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Utakmicu je pratio uživo na stadionu BMO Field u Torontu, a u njegovoj pratnji bili su ministar turizma i sporta Tonči Glavina te ministar gospodarstva Ante Šušnjar.
Nakon susreta, premijer je putem društvene mreže X uputio poruku podrške hrvatskim nogometašima.
„Iskustvo, ustrajnost, pobjeda – čestitke Vatreni na osvajanju tri važna boda večeras u Torontu. Želimo vam puno uspjeha i sreće u završnoj utakmici skupine i prolaz u iduću fazu Svjetskog nogometnog prvenstva”, napisao je premijer na platformi X.
Posjet Kanadi i susret s hrvatskom reprezentacijom
Plenković se tijekom službenog posjeta Kanadi sastao s kanadskim premijerom Mark Carney, predstavnicima hrvatske zajednice te kanadskim i hrvatskim gospodarstvenicima. Po završetku službenih aktivnosti nazočio je utakmici Hrvatske i Paname na stadionu BMO Field.
Prije samog susreta posjetio je hrvatsku reprezentaciju u hotelu u Torontu, gdje je igračima i stručnom stožeru zaželio uspješan nastup. Tom se prilikom sastao s vodstvom Hrvatski nogometni savez i izbornikom Zlatko Dalić, dok su im se nakratko pridružili i reprezentativci Andrej Kramarić i Dominik Livaković.
Glavina: Pobjeda donijela dodatni poticaj momčadi
Ministar turizma i sporta Tonči Glavina također je putem društvenih mreža čestitao hrvatskoj reprezentaciji na osvojenim bodovima protiv Paname.
„Bravo Vatreni! Pobjedom protiv Paname 1:0 dobili smo novi vjetar u leđa! Čestitke izborniku Zlatku Daliću i cijeloj momčadi na velikoj pobjedi, a posebno našem kapetanu Luki Modriću, koji je upisao svoj 200. nastup za Hrvatsku i ušao u povijest! Idemo hrabro dalje!”, napisao je Glavina na Facebooku i platformi X.
Posebno je istaknuo kapetana hrvatske reprezentacije Luka Modrić, koji je protiv Paname upisao jubilarni 200. nastup u dresu nacionalne momčadi, čime je dodatno obilježio večer važnu za hrvatski nogomet.
Izvor:Dnevno.hr
Autor: K.F./PDN



